Wanton Buddy´s (FCI)
 
 
  Novinky 2007  
  Novinky 2006  
  Novinky 2005  
 

Adventní svátky

Prosinec 2004

Všude voní jehličí a purpura, skořice s vanilkou. Přichází čas Adventu a my jsme pozvali děti vychutnat s námi tu kouzelnou atmosféru nadcházejících Vánoc

Všem našim přátelům a jejich wheatenům přejeme krásné svátky vánoční a spoustu dárků pod stromečkem. Pavlína, Jirka a naši wheateni - Lili, Sam a Harvey

 
betlem
Betlém s oživlými postavami … v hlavní roli wheaten Sam
 
ovecka
Skoro jako ovečka
 
komplet
Jsme komplet
 
usmev
Vždy nás potěší dětský úsměv a rozzářené oči
 

 

Úspěchy našeho psa Sophisticated Wheaten Harvey

Říjen 2004

První říjnový víkend byl jako každoročně velkým svátkem všech teriérů a jejich přátel.V jednom víkendu KCHT pořádal výstavu Klubovou a Speciální, letos vše spojeno s oslavami 80. výročí založení Klubu chovatelů teriérů (KCHT) v České republice. Na oba dva dny byli delegováni zahraniční rozhodčí.V sobotu posuzovala plemeno ISCWT rozhodčí Ingrid Borchorst z Dánska a v neděli posuzoval pan Norman Deschuymere z Belgie. Náš „TEAM“ zastupoval jen pejsek Harvey, bohužel naše fenka Lili hárala.

Harvey a Mirka Ullmannová byli úspěšní po oba dva dny ! V sobotu byl Harvey oceněn tituly CAJC, Klubový vítěz mladých a BIS Junior – 3. místo (v odpoledních závěrečných soutěžích o nejlepšího mladého psa) a současně splnil podmínky pro udělení titulů Český junior šampion a Klubový šampion mladých ČR. V neděli byl Harvey opět oceněn CAJC.


 

Naše fenka Laureen Lil vom Fischerhof je Junior šampion Slovenska

Srpen 2004

Na dvoudenní mezinárodní výstavě v Bratislavě 21.-22.8.2004 získala Lili další 2 x CAJC a splnila podmínky pro udělení Slovenského šampiona krásy mladých a Klubového šampiona mladých Slovenska ( JCH SKCHFaT). V neděli ji rozhodčí Elsbeth Clerc ze Švýcarska zadala titul "Středo-východoevropský vítěz mladých". Radost máme o to větší, že Lili bylo 15.srpna teprve 10 měsíců !


 

První Wheaten z českého chovu v USA/Florida

export z opakovaného plánovaného spojení

Srpen 2004

Bruce Wilken Happy Wheaten
Narozen: 5. 6. 2004
  Otec: INT CH. Choroschie Drusja´s Harry Callahan
  Matka: CH. Engie Eysha Lalibela
  Chovatel: Alexandra Hořínková, Hradec Králové
 

Dne 19. srpna 2004 odletěl malý Wilken z letiště Praha - Ruzyně do USA / stát Florida. Svůj nový domov má u pana Willie J. Jacksona v Miami.

 
 
Poslední foto z České republiky před odletem do USA. Matka CH. Engie Eysha Lalibela, malý Wilken, otec INT CH. Choroschie Drusja´s Harry Callahan a manželé M. a A. Hořínkovi.
 

 

Wheaten party na "Pohodlí"

18. srpna 2004

Po celý den svítilo sluníčko, vál mírný větřík, ideální to podmínky pro koupání, hrátky wheatenů a k odpolednímu grilování. Nakonec se sešlo na party 10 wheatenů různého věku a pohlaví se svými rodinnými příslušníky (14 osob).

Jsme všichni ?
Horní řada z leva: CH.Engie Eysha Lalibela, CH. Cinzano Wheaten Momart "Zan", Sophisticated Wheaten Harvey, CH. Braya Wheaten Momart, Citela Wheaten Momart "Bára", JCH.Laureen Lil vom Fischerhof "Goldish Lili". Dolní řada z leva: Cameron Wheaten Darling "Maruška", Bruce Wilken Happy Wheaten, INT.Choroschie Drusja´s Harry Callahan "Sam", Dogside´s Like an Irish Dream "Jaydy" (D).
 
Všichni wheateni milují piškoty …
 
Dáte si kuřecí roládu ?
 
Dovádivé hrátky štěňat …
 

 

První úspěch Aimee na výstavě v Austrálii - BOB !

Červen/červenec 2004

27. června 2004 se Aimee Aira Happy Wheaten zúčastnila své druhé výstavy v Austrálii a ve svých 12 měsících vyhrála vítěze plemene BOB nad americkým typem wheatena. Wheateny posuzoval rozhodčí S. Barrett z Nového Zélandu. Vyhrát nad americkým typem wheatena v Austrálii a získat ocenění BOB - to je opravdu nečekané ! Gratulujeme Aimee i Tonymu !!

 

 

Wheaten party

Chcete vědět, kdy jsou Wheateni nejšťastnější ? No přeci, když jsou ve smečce mezi svými a mohou si hrát …
A tak jsme jednu červnovou neděli uspořádali „Wheaten party“ na naší chatě, která se nachází v kouzelné přírodě, daleko od ruchu měst. Majitelé vesele diskutovali, grilovalo se kuřátko a naši Wheateni si pěkně zařádili. Bylo to moc fajn a v srpnu se již těšíme na další party, tentokrát za námi přijedou i naši přátelé ze zahraničí.

 

 

První český wheaten v zámoří

 
Aimee Aira Happy Wheaten
narozena 3. 6. 2003
  Otec: INT CH. Choroschie Drusja´s Harry Callahan  
  Matka: CH. Engie Eysha Lalibela  
  Chovatel: Alexandra Hořínková, Hradec Králové  
 

Aimee v březnu 2004 odletěla z Vídně do Austrálie a jejím novým domovem je nejlepší chovatelská stanice wheatenů v Austrálii "Tchoklat".

 
Aimee si užívá sněhu - prosinec 2003 (foto Alexa H.)
 
Aimee se loučí s Českou republikou ... březen 2004 (foto Alexa H.)
 
 
HOME
Pavlína Bradáčová